دستور دادستان کل کشور در مورد کارمندان متخلف

رخدادهای۷ فروردین ۶۴

چکیده:

  • جانبازان شیمیایی تحت معالجه در آلمان غربی به پیشگاه امام امت نامه نوشتند.

 

  • دبیر کل سازمان ملل استفاده عراق از سلاح های شیمیایی در جنگ تحمیلی را محکوم کرد.

 

  • دادستان کل کشور دستور داد دادگاه های انقلاب پرونده کارمندان متخلف را خارج از نوبت رسیدگی کنند.

 

نامه جانبازان شیمیایی به پیشگاه امام امت

گروهی از جانبازان انقلاب اسلامی که هم اکنون جهت معالجه در شهرهای آلمان غربی به سر می برند ضمن ارسال نامه ای به محضر امام امت بار دیگر آمادگی خود را برای لبیک گوئی مجدد به ندای امام و حضور در خط اول جبهه ها اعلام کردند.

در بخشی از این نامه آمده است: اماما ندای هل من ناصر مظلومانه شما را با دادن دست ها، چشم ها و پاهایمان لبیک گفته و منتظریم تا بار دیگر در خط شما و در صف اول جبهه با پیام جاودانه جنگ جنگ تا پیروزی انجام وظیفه نمائیم.(۱)

 

محکومیت استفاده عراق از سلاح شیمیایی

خاویر پرز دکویار دبیر کل سازمان ملل امروز با انتشار بیانیه ای استفاده از سلاح های شیمیایی در جنگ تحمیلی عراق علیه ایران را به عنوان یک عمل غیرانسانی قویا محکوم کرد.

دبیر کل سازمان ملل همچنین در بیانیه خود از ادامه حملات به کشتیرانی آزاد در خلیج فارس، تهدید ترافیک غیرنظامی هوایی و بویژه عدم رعایت توافق ۱۲ ژوئن مبنی بر عدم حمله به مناطق مسکونی شدیدا ابراز تاسف کرد. دکتر رجایی خراسانی نماینده ایران در سازمان ملل با استقبال از انتشار این بیانیه اظهار امیدواری کرد شورای امنیت نیز با پیگیری اقدامات دبیرکل و اعمال فشار به رژیم عراق مانع حملات این رژیم به مناطق مسکونی شود. گفتنی است همزمان با دبیر کل سازمان ملل «برنار کلب» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نیز اعلام کرد دولت این کشور در بررسی های مقدماتی متقاعد شده است که عراق از سلاح های شیمیایی استفاده کرده است. آمریکا از تامین کنندگان اصلی سلاح های شیمیایی عراق است.(۲)

 

دستور دادستان کل کشور در مورد کارمندان متخلف

به موجب دستور دادستان کل کشور پرونده کارمندان متخلف و خاطی به منظور تعیین تکلیف نهایی و جلوگیری از ضرر و زیان عمومی بیت المال خارج از نوبت در محاکم دادسراهای انقلاب مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت.

روابط عمومی شورای عالی قضائی ضمن اعلام این خبر افزود از سوی آیت الله صانعی بخشنامه ای در این زمینه منتشر شده است.(۳)

منابع:

۱٫ کیهان، ۷ فروردین ۶۴، ص ۲
۲٫ اطلاعات، ۷ فروردین ۶۴، ص ۳
۳٫ کیهان، ۷ فروردین ۶۴، ص ۱ و ۲

انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *