عربده کشی استکبار از روی آسیب پذیری است

رخدادهای ۱۸ تیر ۶۴

چکیده:

  • آیت الله خامنه ای: عربده کشی استکبار جهانی از روی قدرت نیست از روی آسیب پذیری است.

 

  • آیت الله منتظری: در توطئه علیه انقلاب و نظام اسلامی تجسس و تحقیق از واجبات بسیار مهم است.

 

  • موسوی: ما روابطمان با جهان را بر اساس معیارهای مکتبی تنظیم می کنیم.

 

  • وزیر نفت: موضوع اصلی اجلاس آینده اوپک دفاع از قیمت و تثبیت تولید نفت خواهد بود.

 

آیت الله خامنه ای: در جمهوری اسلامی قدرت متعلق به مردم است

آیت الله خامنه ای رئیس جمهور کشورمان که به استان چهار محال بختیاری سفر کرده است با خانواده های شهدا، جانبازان، اسرا و مفقودین استان در محل استانداری شهرکرد دیدار کرد.

آیت الله خامنه ای در این دیدار گفت: دولت و مسئولین اعتبار و ارزش و توانایی هایشان به خاطر این است که مردم به آنان علاقه دارند و مسئولین ما نیز باید سعی کنند با تمام وجودشان این علاقه را حفظ کنند و اگر خدای ناکرده این علاقه را حفظ نکنند انقلاب سرنوشت خطرناکی خواهد داشت.

رئیس جمهور تاکید کرد: در جمهوری اسلامی قدرت متعلق به شما مردم است و ما با تکیه بر الله و  با تکیه بر شما مردم است که توانسته ایم تاکنون انقلابمان را سرپا نگه داریم و آن را به سراسر جهان صادر کنیم. رئیس شورای عالی دفاع افزود: عربده کشی های استکبار جهانی از روی قدرت نیست از روی آسیب پذیری و ضرباتی است که ملت شجاع ما در طول انقلاب بر او وارد آورده است و در دنیا او را به خاری و ذلت کشانیده است.(۱)

 

دیدار وزیر اطلاعات با آیت الله منتظری

حجت الاسلام ری شهری وزیر اطلاعات به همراه معاونین و مسئولین واحدهای مختلف این وزارتخانه با آیت الله منتظری دیدار و گفت و گو کردند.

آیت الله منتظری در این دیدار گفت: در بعضی از امور که مربوط به توطئه علیه انقلاب و نظام اسلامی می باشد و یا خطری متوجه به یک مومن و یا افراد خدمتگزار می باشد در این گونه موارد باید تجسس و تحقیق کافی بشود و به هر نحو شده جلوی توطئه و خطر گرفته شود و این از واجباب بسیار مهم و بزرگ می باشد ولی در مواردی که مربوط به زندگی شخصی افراد است و یا خطری برای انقلاب و نظام و مردم در میان نیست سرکشی به داخل زندگی افراد و حتی تجسس حرام می باشد.

آیت الله منتظری افزود: اصل برای ما باید آبرو و حیثیت اسلام و تحقق ارزش های اسلامی و انقلاب باشد و روی این معنا باید تمام برخوردهایمان بر همین اساس باشد که مبادا برای کشف توطئه ای دست به یک سری کارهائی بزنیم که شارع مقدس اسلام راضی نباشد و به اصل اسلام و ارزش های اسلامی و انقلاب ضربه بخورد.(۲)

 

 تکذیب سفر موسوی به شوروی

مهندس موسوی نخست وزیر دیروز در یک گفت و گوی مطبوعاتی و رادیو تلویزیونی شرکت کرد و به سئوالات خبرنگاران پیرامون مسائل مختلف کشور و منطقه پاسخ گفت.

نخست وزیر در این مصاحبه مطبوعاتی با شایعه خواندن سفر خود به شوروی گفت: سفر بنده به شوروی در حد یک شایعه است و تصمیمی برای مسافرت به شوروی در حال حاضر وجود ندارد ما یک سیاست مستقلی بر اساس ارزش های مکتبمان داریم و روابط خودمان را با جهان خارج بر اساس معیارهای مکتبی تنظیم می کنیم.

نخست وزیر در مورد ریشه های تروریسم نیز گفت: موضع صریح دولت این بوده و هست که ریشه تروریسم و خرابکاری در خود آمریکا و کشورهایی است که بر پایه زور و جهان خواری تشکیل شده اند و عملا تروریسم از این کشورها صادر می شود آمریکا و اسرائیل کانون های ایجاد تروریسم در جهان و منطقه هستند.(۳)

 

تثبیت قیمت های نفت در اجلاس اوپک

مهندس غرضی وزیر نفت کشورمان در بازگشت از اجلاس اوپک گفت: مهمترین موضوع جلسه آینده اوپک در ژنو که قرار است ۳۱ تیر ماه جاری برگزار شود دفاع از قیمت نفت و تثبیت وضع تولید فعلی این سازمان خواهد بود. همچنین پیشنهادی مبنی بر تعیین هیئتی جهت فروش نفت اعضا نیز به علت نیاز به کارهای کارشناسی و حقوقی در دستور کار این جلسه قرار خواهد گرفت.

بر اساس این گزارش وزرای کشورهای صادر کننده نفت در پایان اجلاس سه روزه خود با تثبیت قیمت های کنونی نفت و سقف تولید بدون آنکه در آنها تغییری و یا تخفیفی برای مصرف کنندگان صورت بگیرد به توافق رسیدند. وزیر نفت اندونزی و رئیس دوره کنونی اوپک نیز گفت: ۱۳ عضو اوپک با هر گونه سوء استفاده از قبیل تخفیف و یا فروش پایاپای نفت مخالفت کردند.(۴)

منابع:

۱٫ اطلاعات، ۱۸ تیر ۶۴، ص ۳
۲٫ اطلاعات، ۱۸ تیر ۶۴، ص ۳
۳٫ جمهوری اسلامی، ۱۸ تیر ۶۴، ص ۱۱
۴٫ کیهان، ۱۸ تیر ۶۴، ص ۲

انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *