نگرانی اسرائیل از پیروزی ایران در جنگ

رخدادهای۱۰ مرداد ۶۴

چکیده:

  • رزمندگان اسلام پس از ۸۰۰ کیلومتر پیاده روی با امام امت دیدار کردند.

 

  • جنگنده ها و پدافند ایران عملیات هوائی دشمن را بر فراز شهرها و جبهه ها درهم شکستند.

 

  • با تصویب مجلس خدمات ۴ وزارتخانه اقتصادی، آب، برق، تلفن و نفت و گاز، مشاغلی که مالیات خود را ندهند قطع می شود.

 

  • موسوی: علی رغم شرایط جنگ و توطئه های بین المللی وضع ما در مقایسه با کشورهای جهان سوم که وضع عادی دارند بهتر است.

 

  • نخست وزیر اسرائیل: ما خواهان شکست ایران در جنگ هستیم.

 

دیدار رزمندگان اسلام با امام امت

گروهی از رزمندگان اسلام مشتاق دیدار امام امت متشکل از فرزندان و اعضای خانواده های شهدا و جانبازان جنگ تحمیلی پس از طی بیش از ۸۰۰ کیلومتر مسافت با پای پیاده از دزفول تا تهران صبح دیروز به منظور نشان دادن روحیه مقاوم سپاهیان اسلام برای ادامه نبرد تا پیروزی نهائی در حسینیه جماران با امام خمینی رهبر انقلاب و بنیانگذار جمهوری اسلامی دیدار کردند.

در این دیدار ابتدا مسئول گروه ضمن معرفی شرکت کنندگان در این راهپیمایی بزرگ مراتب تشکر آنان را از دیدار با امام امت اعلام کرد. انگاه گروه سرود راهپیمایان سرودی را در حضور فرمانده کل قوا اجرا کردند. سپس حجت الاسلام توسلی از سوی امام امت از آنان تقدیر و تشکر کرد. در پایان امام خمینی به ابراز احساسات دیدارکنندگان پاسخ گفتند.(۱)

 

شکست عملیات هوایی دشمن

ستاد مشترک ارتش جمهوری اسلامی با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد یک فروند هواپیمای میگ ۲۵ دشمن صبح دیروز به حریم هوایی کشور تجاوز و چون قصد نزدیک شدن به فضای تهران را داشت وضعیت تهران قرمز اعلام شد. هواپیمای مزبور در قبال اقدامات تاکتیکی نیروی هوائی ارتش جمهوری اسلامی ایران مجبور به فرار شد. در مناطق عملیاتی شمال غرب کشور نیز هواپیماهای دشمن با آتش پدافند هوائی رزمندگان اسلام مواجه و متواری شدند. همچنین در جبهه شمال غرب با اجرای آتش توپخانه بر روی دشمن دو انبار مهمات دشمن به آتش کشیده شد.(۲)

 

ادامه رسیدگی به لایحه نحوه وصول مالیات

جلسه علنی مجلس شورای اسلامی صبح امروز به ریاست آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجلس شورای اسلامی تشکیل شد.

در جلسه امروز مجلس به ادامه بحث و رسیدگی به لایحه نحوه وصول مالیات مشاغل با حضور اعضای شورای نگهبان که از جلسه قبل باقیمانده بود پرداخت و مخالفان و موافقان این لایحه سخن گفتند.

بر اساس ماده واحده این لایحه که از تصویب نمایندگان گذشت از اول دی ماه ۱۳۶۴ ارائه هرگونه خدمات توسط وزارت خانه های بازرگانی صنایع، صنایع سنگین، معادن و فلزات و شرکت ها و موسسات تابعه و وابسته به آنها و همچنین بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به مشاغلی که مالیات خود را نمی دهند متوقف می شود و شرکت های مخابرات، برق و آب منطقه ای و نفت و گاز نیز مکلفند ظرف مدت ۱۵ روز از تاریخ اعلام وزارت امور اقتصادی و دارائی خدمات خود را نسبت به واحدهای شغلی مذکور قطع کنند.(۳)

 

موسوی: می توانیم کشور را بدون کوچکترین قرضی اداره کنیم

جلسه هیئت دولت دیروز به ریاست برادر میرحسین موسوی تشکیل جلسه داد. در این جلسه هر یک از وزرا در مورد صرفه جویی در بودجه سال ۶۴  مطالب بیان داشتند. سپس آقای موسوی نخست وزیر طی مطالبی اظهار داشت: علی رغم شرایط جنگ و توطئه های بین المللی در مقایسه با کشورهای جهان سوم که وضع عادی دارند وضع ما بهتر است.

وی ضمن رد اقتصاد تک محصولی افزود: برادران همه در کنده شدن از درآمد نفت متفق القولند و این سیاست درستی است که ما به آن اعتقاد داریم ولی باید دقت کنیم که با توجه به وابستگی عمیق اقتصاد کشور به نفت این مسئله به زمان نیاز دارد.

وی تاکید کرد: در زمان گذشته زندگی مصرفی به اوج خود رسیده بود و وابستگی هم از سرمان گذشته بود ولی اکنون ما احساس می کنیم می توانیم کشور را بدون کوچکترین قرضی و با کمتر از نصف درآمد به راحتی اداره کنیم.(۴)

 

نگرانی رژیم اسرائیل از پیروزی ایران در جنگ

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی نخست وزیر رژیم صهیونیستی طی مصاحبه ای با دو تن از خبرنگاران فرانسوی اعلام کرد اسرائیل در جنگ عراق با ایران مایل به شکست ایران است.

بر اساس این گزارش شیمون پرز در مصاحبه با دو تن از خبرنگاران نشریه سیاست بین الملل چاپ فرانسه در پاسخ به این سئوال که از نظر اسرائیل پایان جنگ بین ایران و عراق به چه صورتی مطلوب تر است گفت: در این جنگ ما با دو جریان مواجه هستیم یکی نظامی و دیگری عقیدتی. اسرائیل عمیقا امیدوار است که حرکت بنیادگرایانه پیروز نشود. پرز با ذکر عواقب نامطلوب پیروزی ایران برای رژیم صهیونیستی تاکید کرد من تنها شکست عقیده اسلامی در ایران را ترجیح می دهم.(۵)

منابع:

۱٫ اطلاعات، ۱۰ مرداد ۶۴، ص ۳
۲٫ کیهان، ۱۰ مرداد ۶۴، ص ۳
۳٫ کیهان، ۱۰ مرداد ۶۴، ص ۲
۴٫ اطلاعات، ۱۰ مرداد ۶۴، ص ۳
۵٫ کیهان، ۱۰ مرداد ۶۴، ص ۲۰

انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *