تضعیف رابطه مسؤولان و مردم خواست دشمنان است

رخدادهای ۱۱ مرداد ۶۴

چکیده:

  • آیت الله مشکینی: ملت باید با شرکت گسترده خود در انتخابات ریاست جمهوری توطئه دشمنان را خنثی کند.

 

  • تحریم انتخابات از سوی دشمنان از روی نادانی آنهاست.

 

  • وزیر کشور: ۴ تیم عملیاتی ضد انقلاب که قصد ایجاد اخلال در امر انتخابات را داشتند شناسایی و دستگیر شدند.

 

  • تایمز: ابرقدرتها خواستار بقای رزیم صدامند.

 

تاکید آیت الله مشکینی بر مشارکت مردم در انتخابات

همزمان با سالروز شهادت روحانی مبارز و آگاه آیت الله شیخ فضل الله نوری آئین وحدت بخش و پرصلابت نماز جمعه در شهر خون و قیام با حضور مردم حزب الله به امامت آیت الله مشکینی در مدرسه امام صادق(ع) و خیابان های اطراف اقامه شد.

آیت الله مشکینی در خطبه های نماز جمعه این هفته قم ضمن بیان اهمیت انتخابات ریاست جمهوری خواستار شرکت فعال مردم در انتخابات شد و گفت: مسئله انتخابات ریاست جمهوری با اصل نظام جمهوری اسلامی رابطه نزدیک دارد و کسانی که نظام جمهوری اسلامی را پذیرفته اند باید پای صندوق های رای رفته و با رای خود توطئه دشمنان اسلام را خنثی و بار دیگر جواب دندان شکن دیگری به آنان بدهند.

امام جمعه قم افزود: البته دشمنان انقلاب اسلامی پس از شرکت فعال مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس و حضور در جبهه های جنگ تحمیلی و دیگر مناسبت ها دریافته اند که ملت مسلمان و مقاوم ایران نه تنها از نظام جمهوری اسلامی ناراحت نیستند بلکه مصمم تر از گذشته از انقلاب اسلامی و مسئولین دلسوز حمایت می کنند.

آیت الله مشکینی در رابطه با انتخابات ریاست جمهوری خطاب به ائمه جمعه نیز گفت: برادران عزیز اجازه ندهید در خطبه های نماز جمعه و مکان مقدس نماز جمعه مسائل اختلافی وارد شود.(۱)

 

هاشمی: تضعیف رابطه بین مسئولین و مردم خواست دشمنان است

نماز پرصلابت و و وحدت بخش جمعه این هفته تهران همچون هفته های گذشته با حضور یکپارچه امت خداجوی و همیشه در صحنه در دانشگاه تهران به امامت آیت الله هاشمی رفسنجانی امام جمعه موقت تهران برگزار شد.

آقای هاشمی در خطبه های این هفته نماز جمعه تهران با اشاره به موضوع انتخابات گفت: دشمنان ما دلشان می خواهد رابطه بین مسئولان و مردم را ضعیف کنند و دلشان می خواهد مردم را از صحنه بیرون کنند. ببینید چه سرمایه گذاری می کنند و چه هیاهوئی در رادیوهای بیگانه و روزنامه های غربی به راه انداخته اند برای این که کاری بکنند که این مردم در صحنه حاضر نباشند.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: دشمنان سر این مسائل بحث می کنند و انتخابات را تحریم می کنند و می گویند نروید و تائید نکنید اما مردم هم راه خودشان را می فهمند یکی از نادانی دشمنان ما همین است اینها اگر می خواستند مردم در انتخابات شرکت نکنند اگر هماهنگ می شدند و می گفتند مردم شما بروید در انتخابات کارهای سیاسی را یاد بگیرید برای آینده تان مفید است این مردم را یک مقدار متزلزل می کردند ولی مردم باهوش ما خودشان راه انتخابات را انتخاب کرده اند.(۲)

 

دستگیری ۴ تیم تروریستی

آقای ناطق نوری وزیر کشور که به منظور بازدید از استان بوشهر و بررسی مسائل و مشکلات این استان به بوشهر سفر کرده است هنگام ورود به بوشهر در گفت و گوئی با  خبرگزاری جمهوری اسلامی ضمن اشاره به چهارمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: از زمانی که صلاحیت کاندیداها از طریق شورای نگهبان به وزارت کشور ابلاغ و از این طریق اعلام شد فعالیت های تبلیغاتی کاندیداها تا یک روز قبل از انتخابات آزاد خواهد بود.

وزیر کشور در شورای اداری استان بوشهر و در جمع مسئولین استان نیز به  تلاش های ضد انقلاب برای ایجاد اخلال در امر انتخابات اشاره کرد و گفت: با آگاهی و هوشیاری مردم و اطلاعات ۴۰ میلیونی تمامی این اقدامات خنثی شده و طی چند روز گذشته ۴ تیم عملیاتی آنها شناسایی و دستگیر شدند.(۳)

 

تایمز: ابرقدرت ها مصممند رژیم صدام را سرپا نگه دارند

نشریه تایمز طی تفسیری در خصوص موضع ابرقدرت ها در قبال رژیم عراق نوشت: ابرقدرت ها مصممند رژیم صدام را سرپا نگه دارند. به گزارش واحد مرکزی خبر در مقاله تایمز در توضیح این مطلب آمده است هم اکنون عده کارکنان سفارت آمریکا در بغداد رو به افزایش است و به زودی دفتر وابسته نظامی آمریکا در بغداد نیز گشایش خواهد یافت و این در حالیست که در فوریه گذشته نیز یک هیئت آمریکایی برای فروش اسلحه به طور محرمانه وارد بغداد شده بود.

تایمز می افزاید آمریکا نام عراق را همچنین علی رغم این که این رژیم کاملا تروریستی و ناقض حقوق اولیه بشر است از فهرست کشورهای حامی تروریسم حذف کرده است.

منابع:

۱٫ اطلاعات، ۱۲ مرداد ۶۴، ص ۳
۲٫ جمهوری اسلامی، ۱۲ مرداد ۶۴، ص ۱۰ و ۹
۳٫ اطلاعات، ۱۲ مرداد ۶۴، ص ۳
۴٫ جمهوری اسلامی، ۱۲ مرداد ۶۴، ص ۳

انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *