ورود یک هیئت فلسطینی به ایران

رخدادهای ۱۴ مرداد ۶۴

چکیده:

  • هاشمی: در برخورد با مشکلات اتکای ما به نیروهای مخلص و فداکار سپاه و سایر نهادها بوده و الان هم هست.

 

  • قانون اجرایی اصل ۴۹  قانون اساسی ۶ ماه دیگر از سوی هیئت دولت تمدید شد.

 

  • ایران نیروهای عراق را هنگام ضدحمله در نیزارهای هورالهویزه به دام انداخت.

 

  • سرهنگ ابوموسی و احمد جبرئیل رهبران جبهه نجات ملی فلسطین وارد تهران شدند.

 

هاشمی: از این که خطری برای منافع غرب هستیم باید به خود ببالیم

فرماندهان پایگاه ها و نواحی حفاظتی منطقه یک ثارالله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به همراه اعضای شورای منطقه عصر دیروز در پایان گردهمایی دو روزه خود با آیت الله هاشمی رفسنجانی نماینده امام در شورای عالی دفاع و رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت و گو کردند.

آقای هاشمی در این دیدار گفت: ما در برخورد با مشکلات اتکایمان به نیروهای مخلص و فداکار سپاه و سایر نهادها بوده و الان هم هست. در این مدت بحران های متعددی را پشت سر گذاشتیم. و هر بحرانی که برای ما ایجاد کردند با سرپنجه ایمان و تعهد جوان های متعهد و مردم علاقمند به انقلاب که هیچ توقعی غیر از پیروزی انقلاب ندارند حل کردیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: در این راه باید دائم مواظب باشیم شیطان ها نمی گذارند این راه را راحت بپیمائیم. آنها سعی دارند بین ما تفرقه بیاندازند. تردید ایجاد کنند و از انعکاس مسائل مثبت جلوگیری کنند ما باید به خودمان ببالیم که توانسته ایم چنان خطری برای منافع غرب باشیم که آنها از همه خطراتی که از ناحیه شرق دارند بگذرند و با تمام توان به جمهوری اسلامی فشار بیاورند.(۱)

 

تمدید ۶ ماهه قانون نحوه اجرای اصل ۴۹

جلسه هیئت دولت صبح دیروز به ریاست مهندس موسوی نخست وزیر تشکیل شد. در این جلسه ابتدا رویدادهای سیاسی مورد بحث و بررسی قرار گرفت. آنگاه در مورد تمدید قانون نحوه اجرای اصل ۴۹ قانون اساسی بحث و بررسی به عمل آمد و ۶ ماه با تمدید آن موافقت شد.

در این جلسه آقای حبیبی وزیر دادگستری ضمن اشاره به تاثیر بخشنامه اخیر نخست وزیر در این مورد فعالیت دستگاه های دولتی در رابطه با جمع آوری اسناد و مدارک خیانت های صاحبان سهام و مدیران قبل از انقلاب را تشریح کرد و اظهار داشت: از آنجایی که تاریخ خیانت های این مدیران به سال های طولانی قبل از انقلاب برمی گردد طبیعی است که نتوان در این مهلت قانونی به همه اهداف تعیین شده در اصل ۴۹ قانون اساسی نائل آمد.(۲)

 

شکست پاتک عراق در هورالهویزه

گزارش های رسیده از منطقه عملیاتی جنوب حاکیست نیروهای روحیه باخته صدام بامداد دیروز توسط چندین فروند قایق با پشتیبانی آتش توپخانه و چند فروند هلی کوپتر اقدام به یک پاتک مذبوحانه در منطقه عملیاتی قدس یک در شمال هورالهویزه کردند. اما رزمندگان اسلام که در کلیه جبهه ها آماده تهاجم به سوی دشمن هستند با تسلط و قدرت برتری که در منطقه هور دارند ضمن استفاده از تاکتیک های ابتکاری خود نیروهای صدام کافر را در میان آب ها و نیزارهای هور غافلگیر کرده و با زیر آتش قرار دادن آن تعدادی از قایق های دشمن را منهدم و نفراتشان را به هلاکت رساندند.

هلیکوپترهای دشمن نیز که جهت پشتیبانی از نیروهای تک کننده در منطقه به پرواز درآمده بودند با مشاهده آتش سنگین رزمندگان اسلام و شکست نیروهایشان از منطقه گریختند. سلحشوران اسلام در این تک تعدادی از صدامیان را به اسارت گرفته و تعدادی از قایق های آنان را نیز سالم به غنیمت گرفتند.(۳)

 

ورود یک هیئت فلسطینی به ایران

یک هیئت فلسطینی متشکل از سرهنگ ابوموسی، احمد جبرئیل دبیرکل جبهه خلق برای آزادی فلسطین، ابو ماهریمانی، عضو دفتر سیاسی این جبهه و فرحان ابوالهجا عضو رهبری سازمان الصاعقه بعدازظهر دیروز وارد تهران شدند.

این گزارش حاکیست سرهنگ ابوموسی و احمد جبرئیل دو تن از رهبران جبهه نجات ملی فلسطین در بدو ورود به تهران در یک کنفرانس مطبوعاتی به سئوالات خبرنگاران پاسخ گفتند.

در این مصاحبه سرهنگ ابوموسی در مورد علل سفر این هیئت به جمهوری اسلامی ایران گفت: ما ایران را پرچمدار جهاد علیه استکبار جهانی می دانیم و در آستانه تشکیل اجلاس فوق العاده سران عرب در مراکش به اینجا آمده ایم تا با هماهنگی لازم با کشورهای پیش رو منطقه نظیر ایران، سوریه، لیبی و سایر مبارزین مترقی بتوانیم علیه توطئه های ارتجاع و استکبار در منطقه ایستادگی کنیم.(۴)

منابع:

۱٫ اطلاعات، ۱۴ مرداد ۶۴، ص ۲
۲٫ کیهان، ۱۴ مرداد ۶۴، ص ۳
۳٫ کیهان، ۱۴ مرداد ۶۴، ص ۲
۴٫ اطلاعات، ۱۴ مرداد ۶۴، ص ۳

انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *