شکست توطئه هواپیماربایی بر فراز بندر عباس

رخدادهای ۱۵ مرداد ۶۴

چکیده:

  • فعالیت های تبلیغاتی نامزدهای ریاست جمهوری آغاز شد.

 

  • چندین انجمن اسلامی دانشجوئی با تشکیل ستادی از نامزدی آیت الله خامنه ای حمایت کردند.

 

  • توطئه ربودن هواپیمای جمهوری اسلامی بر فراز بندرعباس شکست خورد.

 

  • لایحه بودجه ارزی ۱۵ میلیارد دلاری سال ۶۴ تصویب شد.

 

  • مقامات عربستان کلیه وسائل خبرنگاران صدا و سیما را ضبط کردند.

 

  • کویت ۲۴۹ کارگر ایرانی را به جرم داشتن عکس امام اخراج کرد.

 

آغاز فعالیت های رسمی ستادهای انتخاباتی

۱۰ روز دیگر میلیون ها تن از هموطنان مسلمانمان در سراسر کشور به پای صندوق های رای خواهند رفت و با حضور گسترده خویش نشان خواهند داد که از بینشی نشات گرفته از انقلاب اسلامی برخوردار هستند.

بر اساس گزارش ها تبلیغات انتخاباتی نامزدها از دیروز آغاز شده و تا ساعت ۷ صبح روز ۲۴ مرداد ادامه خواهد یافت. از دیروز همچنین رسما فعالیت ستادهای انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری آغاز به کار کرده است. از سوی دیگر چندین انجمن اسلامی دانشجویی با با تشکیل ستادی از نامزدی آیت الله خامنه ای برای ریاست جمهوری اعلام حمایت کردند. این انجمن های اسلامی عبارتند از انجمن های اسلامی دانشجویان دانشگاه های علم و صنعت، مجتمع فنی و حرفه ای انقلاب اسلامی، مجتمع فنی و حرفه ای امام صادق«ع»، مدارس عالی پرستاری فیروزگر، زینب، شفا، بانک ملی و آذرمیدخت، انجمن های اسلامی فارغ التحصیلان شبه قاره هند، فیلیپین و دانشگاه علم و صنعت، انجمن اسلامی معلمان و کارکنان فنی و حرفه ای کشور و انجمن اسلامی کارکنان دانشگاه علم و صنعت.(۱)

 

شکست توطئه هواپیماربایی بر فراز بندر عباس

تلاش دو تن از عوامل استکبار جهانی برای ربودن یک فروند هواپیمای جمهوری اسلامی ایران با هوشیاری ماموران امنیتی مستقر در هواپیما ناکام ماند و یک تن از آنان کشته و یک تن دیگر دستگیر شد.

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی هواپیماربایان ساعت ۱۱ و ۳۰ دقیقه صبح دیروز قصد داشتند یک فروند هواپیمای جمهوری اسلامی ایران را که در مسیر تهران-بندرعباس پرواز می کرد در فضای بندرعباس بربایند که با هوشیاری و اقدام به موقع نیروهای گارد امنیت پرواز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یک تن از آنان به هلاکت رسید و نفر دوم بازداشت شد. این هواپیما سالم در فرودگاه بندرعباس به زمین نشست.(۲)

 

کارشکنی مقامات سعودی در امور مربوط به حجاج ایرانی

در ادامه کارشکنی های برخی مقامات عربستان سعودی در امور مربوط به حجاج ایرانی وسایل و امکانات خبرنگاران صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در فرودگاه جده ضبط شد. بر اساس این گزارش تمام وسایل فنی گروه فیلم اعزامی صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران به عربستان از جمله دوربین فیلم برداری، ضبط صوت، پروژکتور، حلقه های فیلم و نوار صدا توسط مقامات مستقر در فرودگاه جده ضبط شد.

همین گزارش حاکیست مقامات فرودگاه جده حلقه های فیلم گروه دیگری از خبرنگاران صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران را که وارد فرودگاه جده شده بودند را نیز ضبط کردند.

روزنامه های عربستان سعودی نیز در یک حرکت هماهنگ به مقابله با ابعاد مهم سیاسی، اجتماعی حج می پردازند و رسما با انتشار مصاحبه هایی با رئیس بعثه برخی کشورهای عربی از حجاج می خواهند که در تظاهرات سیاسی شرکت نکنند.(۳)

 

تصویب لایحه بودجه ارزی کشور

مجلس شورای اسلامی صبح امروز به ریاست آیت الله هاشمی رفسنجانی تشکیل جلسه علنی داد. در این جلسه پس از سخنان ناطقان قبل از دستور و قرائت تذکرات نمایندگان به مسئولان کشور مجلس وارد دستور شد و در ادامه بررسی شور دوم لایحه بودجی ارزی ۱۵ میلیارد دلاری سال ۶۴ در مورد کل این لایحه که دارای ماده واحده ای با ۱۸ تبصره است رای گیری شد و مورد تصویب قرار گرفت.(۴)

 

اخراج ۲۴۹ ایرانی دیگر از کویت

دولت کویت در ادامه اقدامات خصمانه خود علیه جمهوری اسلامی ایران طی چند روز گذشته ۲۴۹ تن از کارگران و ایرانیان مقیم آن کشور را در منزل و محل کار دستگیر و پس از ضبط اموال و چند روز بازداشت توام با شکنجه روحی و جسمی در زندان توسط چند فروند موتور لنج از طریق مرزهای آبی خلیج فارس اخراج نمود.

رانده شدگان چند روز پس از سرگردانی بر روی آب وارد بنادر گناوه و بوشهر شدند و پس از بررسی های لازم توسط مقامات ذی ربط در اردوگاه های معاودین کویتی مستقر در بوشهر اسکان یافتند.. گفتنی است دولت کویت از تیر ماه سال جاری تاکنون بیش از ۷۸۰ نفر از مسلمانان مقیم این کشور را به جرم هواداری از نظام جمهوری اسلامی و نگاهداری تمثال امام امت در منازل و محل کار خود از آن کشور اخراج کرده است.(۵)

منابع:

۱٫ کیهان، ۱۵ مرداد ۶۴، ص ۱۷
۲٫ کیهان، ۱۵ مرداد ۶۴، ص ۲
۳٫ اطلاعات، ۱۵ مرداد ۶۴، ص ۲
۴٫ کیهان، ۱۵ مرداد ۶۴، ص ۱۸
۵٫ جمهوری اسلامی، ۱۵ مرداد ۶۴، ص ۴

انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *