آمادگی نیروی دریایی برای مقابله با تحرکات دشمن در دریا

 رخدادهای ۱۳ مرداد ۶۴

چکیده:

  • چگونگی گزینش نامزدهای ریاست جمهوری از سوی شورای نگهبان اعلام شد.

 

  • با تصویب مجلس واحدهای شغلی بدون شناسنامه مالیاتی از خدمات دولتی محروم می شوند.

 

  •  فرمانده نیروی دریایی: از این پس با هر گونه اقدام دریائی برای حمل وسائلی که در توان رزمی دشمن اثر بگذارد مقابله خواهیم کرد.

 

  • یک فروند هواپیما، یک فروند هلی کوپتر و چندین فروند از قایق های دشمن منهدم شد.

 

امامی کاشانی: شورای نگهبان مصلحت اندیشی نمی کند

حجت الاسلام امامی کاشانی عضو فقهای شورای نگهبان و رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری پیرامون چگونگی گزینش داوطلبان تبلیغات رادیو تلویزیونی و برخی مسائل دیگر توضیحاتی داد.

حجت الاسلام امامی کاشانی در پاسخ به سئوال یکی از خبرنگاران در مورد علت انتخاب سه نفر از میان۵۰ نفر کاندیدای ریاست جمهور گفت: دلیل اساسی این را نقص قانون می دانم. برای اینکه در قانون آمده اعضای شورای نگهبان، شورای عالی قضایی، دولت و مجلس اگر می خواهند کاندید شوند باید استعفا دهند. این استعفا دادن محضوراتی نیز پیش می آورد یعنی اگر در انتخابات انتخاب نشوند به سادگی نمی توانند به کار خود بازگردند.

حجت الاسلام امامی کاشانی در مورد عدم تائید مهندس مهدی بازرگان نیز گفت: شورای نگهبان تمام نقاط مثبت و منفی آقای بازرگان را رسیدگی کرده و بعد از جمع بندی در شورا مطرح و بحث نمود و آنچه را که قانون اساسی تکلیف کرده طبق شرایطی که کاندیداها باید داشته باشند با توجه به سوابق و مطالب، ایشان رای نیاوردند و اگر لازم باشد برای ملت منعکس می کنیم.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا بهتر نبود برای سوژه ندادن به ضد انقلاب بازرگان را تائید می کردید نیز گفت: همانطور که امام در پیام ۲۲ بهمن در مورد شورای نگهبان فرمودند این شورا تا به حال تحت تاثیر جو قرار نگرفته است و فقه اسلام و قانون اساسی را جلویش می گذارد و جلو می رود. اصولا شورای نگهبان مصلحت اندیشی نمی کند.(۱)

 

ادامه رسیدگی به لایحه نحوه وصول مالیات ها در مجلس

مجلس شورای اسلامی صبح امروز به ریاست آیت الله هاشمی رفسنجانی تشکیل جلسه علنی داد.

در جلسه علنی امروز مجلس پس از سخنان قبل از دستور و قرائت تذکرات نمایندگان مجلس وارد دستور شد و به ادامه رسیدگی به جزئیات لایحه نحوه وصول مالیات مشاغل با حضور اعضای شورای نگهبان پرداخت و پیشنهادات و تبصره های این لایحه مطرح شد. بر اساس ماده واحده ای که از تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی گذشت واحدهای شغلی بدون شناسنامه مالیاتی از خدمات دولتی محروم می شوند.

بر اساس این گزارش دستور دیگر جلسه امروز رسیدگی به شور اول لایحه تمدید ماموریت ثابت ماموران وزارت خارجه در خارج از کشور بود که مورد بحث و بررسی قرار گرفت. که پس از سخنرانی دکتر ولایتی وزیر امور خارجه و موافقین و مخالفین از تصویب نمایندگان گذشت.(۲)

 

آمادگی نیروی دریایی برای مقابله با تحرکات دشمن در دریا

ناخدا یکم محمد حسین ملک زادگان فرمانده نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران صبح امروز در یک مصاحبه مطبوعاتی و رادیو تلویزیونی شرکت کرد و به سئوال خبرنگاران پاسخ گفت.

وی در این مصاحبه تاکید کرد: نیروی دریائی ارتش جمهوری اسلامی ایران با هوشیاری کامل کلیه حرکات مذبوحانه نیروهای خارجی را زیر کنترل داشته و هر فعالیتی را که علیه جمهوری اسلامی و منطقه باشد با قاطعیت سرکوب خواهد شد و ما مصمم هستیم که قاطعانه با هر گونه تهاجمی که آسیبی به منابع حیاتی و هدف های استراتژیک ما برساند برخورد کنیم. وی تاکید کرد: این حق مسلم و قانونی ماست که هر گونه محموله ای که بر توان رزمی دشمن اثر گذارد توقیف و محموله ی نظامی آن را تخلیه کنیم و از این پس با قاطعیت با این گونه موارد برخورد خواهیم کرد.(۳)

 

نابودی مخازن نفت پالایشگاه فاو عراق

لشکریان کفرستیز اسلام در ادامه دفاع قهرمانانه خود در مقابل متجاوزین بعثی طی ۲۴ ساعت گذشته با آتش سنگین توپخانه، تاسیسات و مخازن نفت پالایشگاه فاو عراق را به آتش کشیدند. همچنین با مقاومت و هوشیاری به موقع نیروهای اسلام حرکت مذبوحانه دشمن در منطقه عملیاتی قدس-یک به شدت درهم کوبیده شد و عناصر مزدور بعثی با به جای گذاشتن تعدادی کشته و مجروح متواری شدند. طی همین مدت با آتش یگان های دفاع هوایی رزمندگان اسلام یک فروند هواپیما و یک فروند هلی کوپتر دشمن در مناطق عملیاتی سرنگون شد.

قرارگاه خاتم النبیاء نیز با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد در منطقه عملیاتی قدس-یک رزمندگان اسلام موفق شدند ضمن وارد آوردن خسارات سنگین به دشمن دو فروند قایق آنها را در آب های هورالهویزه غرق سازند. کلیه سرنشینان این دو قایق به هلاکت رسیدند. همچنین یک فروند هلیکوپتر دشمن نیز روز گذشته در منطقه هدف آتش دلاوران اسلام قرار گرفت و در آب های هورالهویزه سرنگون شد. خلبان این هلیکوپتر نیز به هلاکت رسید.(۴)

منابع:

۱٫ کیهان، ۱۳ مرداد ۶۴، ص ۱ و ۲
۲٫ کیهان، ۱۳ مرداد ۶۴، ص ۲
۳٫ اطلاعات، ۱۳ مرداد ۶۴، ص ۳
۴٫ اطلاعات، ۱۳ مرداد ۶۴، ص ۲

انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *